Recenze SE

8. května 2009 v 12:54 | han-chan:) |  Soul Eater recenze

Zdravá duše..
...se nachází ve zdravé mysli...
...a ve zdravém těle.

Tento příběh se hlavně odehrává ve městě, které má název Death City. Už podle názvu, vám to určitě připadne zvláštní. V tomhle městě, existuje škola, které se říká Shibusen. A tuhle školu navštěvují "Masters" a "Weapons". Čili Uživatelé a Zbraně. Děj začíná dvojicí Maky a Soula. Maka Alburn je uživatel a Soul je jejé zbraň, lépe řečeno, její kosa. Žáci, co se učí na Shibusenu, mají totiž za úkol získat 99 duší Kishinů a 1 duši čaroděnice. Potom, co tohle získají, se obyčejná kosa změní v Kosu smrti. A tímhle tohle anime začíná. Maka a Soul už 99 duší mají a ještě jim zbývá čarodějka. Jednu najdou, ale zas tak lehce chytnout nejde. Nakonec ji, ale chytnou, ovšem to má malou chybu. Ta osoba, kterou chytily, totiž není čarodějka a tím pádem, oni ztratí všech nasbíraných 99 duší a musí začít od začátku.

-Takže to znamená....že jsem snědl 99 duší Kishinů a jednu duši kočky?
-Teď, když jsi to zmínil...
-Posledné duší je duše čarodějky. Pokud to zkazíte, budete zbaveni všech duší Kishinů, které jste doposud nasbírali. Zbaveni všech...zbaveni všech..
-Znamená to, že...jsme selhali?!

Celému městu velí Shinigami-sama. Asi byste moc nepoznaly, že to je Bůh smrti, ale to je vedlejší efekt. První tři díly, jsou takové úvodní. V prvním díle je Maka a Soul. Ve druhém díle se oběvuje další dvojka, Black Star a Tsubaki. Black Star je uživatel a Tsubaki jeho zbraň. Ona je milá a hodná a on je hyperaktivná kluk, který o sobě říká, že přemohl boha.

-Zákon zabijáka č.1:Zkryj se v temnotě...ztiš svůj dech...najdi cestu k svému cíli.
-Zákon zabijáka č.2:Poznej svůj cíl. Buď schopný předvídat jeho myšlenky, jeho pohyby!
Zákon zabijáka č.3:Než zaznamená tvou existenci, poraž svůj cíl.

Ve třetím díle se oběví trojička, dosti podivného rázu, Death the Kid, Liz a Patty. Kid je uživatel a Liz a Patty jsou jeho zbraně, přesněji řečeno dvě opravdu efektné pistolky :) (pak si všimněte, jak je Kid drží :D ). Tak na tyhle tři nejde zapomenout. Kid je ke všemu syn Shinigamiho a dalo by se říct, že má fóbii, z nesymetrických věcí :D

-Hej, Patty! Stojíš moc vpravo!!
-Božínku. Pardon!
-Hej Kide...nemyslíš si, že tohle není zrovna nejlepší čas tohle řešit?
-Nezáleží na tom, kdy chci dělat všechno perfektně a precizně pořád...
-Ale vážně, zrovna teď...

Postupem času, spolu všichni začnou vycházet, i když s tím mají trochu trable. Chodí na různé mise a chytají duše. Ovšem nebylo by to ono, kdyby tam nebyl i nějaký ten záporák. V tomhle směru je to čarodějka, jak jinak. Je jich tam hodně.

Podaří se Soulovy a Mace získat všechny duše??
Jaká hrozba vysí nad Death City??
Podaří, se jim čelit všem překážkám??

ソウルイーター

Dílů: 51
Režisér: ????
Soundtack: ???
Opening: 1. Resonance =TM Revolution
2.Paper Moon =Tommy Heavenly6
Ending: 1. I Wanna Be =STANCE PUNKS
2. Style = Nishino Kana
3. Bakusou Yumeuta =Diggy-MO

Moje poznámka. První co mě udeřilo do očí, byla grafika. Rozhodně je to něco jiného, ael dobrého. Zvykla jsem si hodně brzo. A rozhodně velkou kvalitu mí opening, ten sem si zamilovala hned, tak si na to taky udělejte nějaký názor :)) nebudu vás kazit.

Na konec můj oblíbenej kousek. Jedna holka se na Shibusenu zařazuje jako nováček a Maka jí v tom chce pomoct, tak jí navrhla, ať napíše básničku.

-Co...co myslíte?
(Maka v koutě s depresí)-Je mi líto, že jsem se narodila...
-Jak deprimující...
(přichází Black Star)-Co děláte ve třídě, vy fazolové výhonky, když je venku tak hezky? Má existence září jako slunce. Když máte starosti, podívejte na mě. Rozzářim vaši cestu!
(Soul podává Black Starovy tu básničku)-Tady.
(Black Star už má taky depku)-Je mi líto, že jsem se narodil...
(Soul si ji taky čte)-Taková ničivá síla... (sedí s depkou v koutě) Je mi líto, že jsem se narodil...
(přichází učitel zombie! a sedá si k nim)- Jemi líto, že jsem ožil...
(Soul)-Co, vy jste tu taky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama