Jigoku Shoujo Recenze

8. května 2009 v 11:41 | han-chan:) |  Jigoku Shoujo Recenze

Někde na internetu, existuje stránka, která se otevírá jen o půlnoci. Horká linka do Pekla je pro ty, co se chtějí někomu pomstít. Stačí napsat jméno osoby, které se chcete pomstít a odeslat. A za chvíly dostanete zprávu od Jigoku Shoujo, že vaši žádost dostala.

Nebude to trvat dlouho a tajemná dívka z Horké linky do pekla se vám zjeví v celé své kráse. Představí se jako Enma Ai a do ruky vám položí slaměného panáčka s červenou šňůrkou kolem krku. Když šňůrku rozvážete, pomsta bude vykonána a vaše přání se splní. Ale má to jeden háček. Nic není zadarmo, a tak když tu šňůrku rozvážete, do pekla přijdete i vy sami. Až umřete, nečeká vás nic jiného než dno pekla.

Když ji rozvážeš, bude naše dohoda zpečetěna.
Ale varuji tě. Za svou pomstu budeš muset zaplatit.Tvá kletba se obrátí proti tobě.
Tvá duše pak přijde také do pekla. Ale až po tvé smrti.

Každý díl, je o někom jiném. V každém díle, je někdo, kdo se chce pomstít. Důvody k pomstě jsou tu různé. Kvůli kamarádce nebo třeba kvůli tomu, že veterinář zabil pejska. Jsou tu i vážný důvody, ale stane se, že tu někdo zemře a ani neví proč. Enma Ai, ale tuhle práci nedělá sama. Pomáhají ji tři osoby, které jsou spolu s ní v pekle taky. Wanyuudo-který představuje černou slaměnou panenku, kterou Ai vždy dá osobě, která se chce pomstít. Další je Ichimoku Ren - převtěluje se do modré slaměné panenky a nakonec Honeonna - která se převtěluje do červené slaměné panenky.

Největší zážitek je vždycky na konci, kdy pekelná čtyřka v čele s Enmou Ai, vykonává pomstu. Provádějí to opravdu dobrým způsobem, mě by z toho asi kleplo.

Tvé přání bylo vyslyšeno.
-
Chceš vědět, jaké je umírání?

Jak už jsem psala, díly se od sebe postavami liší, jediná spojitost tam je pekelná čtyřka. Až později se tam objeví novinář Hajime Shibata, který se bude snažit přijít Jigoku Shoujo na kloub. Bude tam taky jeho malá dcerka Tsugumi, se kterou -jak se zdá- má Enma Ai něco společného. Protože Tsugumi může vidět, to co vidí Ai.

Kdo a proč je Enma Ai vlastně v pekle??
Odhalí Hajime její tajemství??
Proč je mezi Ai a Tsugumi takové pouto??

Dílů: 26
Režisér: Takahiro Omori
Soundtrack: Takanashi Yasuharu
Opening : Sakasama no Chou =SnoW
Ending: Karinui = Mamiko Noto
Jenom moje poznámka nakonec. Nejvíc se mi líbí soundtrack. Mám ho i doma a když ho poslouchám, tak mi někdy naskakuje i husí kůže, je vážně boží, proto už kvůli hudbě, byste si tohle anime měli zkouknout :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama